چاپ بسته بندی بخش افست

شاخص چاپ بسته بندی

چاپ بسته بندی چیست ؟

چاپ ، فرآیند بازتولید انبوه تصاویر گرافیکی و متن روی کاغذ با استفاده از الگوهای خاص است . در سال های اخیر، همه چیز به دو منظور نیاز به چاپ دارد . یکی به صورت بصری با صدای بلند صحبت می کند و دومی این است که از طریق متن قوی صحبت کند . بنابراین هر دو هدف با گزینه های چاپ عالی محقق می شود . چاپ بسته بندی نقش خود را در همه صنایع مختلف دارد . بیایید ببینیم چرا یک جعبه بسته بندی نیاز به چاپ دارد ؟
چاپ بسته بندی

به طور خلاصه، این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع مختلف چاپ برای بسته بندی ارائه می دهد . برخی از انواع جدید و محبوب در صنعت بسته بندی هستند و برخی قدیمی ترین روش های چاپ هستند . این مقاله با صدای بلند صحبت می کند تا نوع چاپ را توضیح دهد و یا برای صنعت بسته بندی بهترین است یا خیر.

به علاوه، جوهرهای مورد استفاده برای چاپ آثار هنری و اطلاعات متن را در هر سطحی نشان می‌دهد. علاوه بر این، می توانید خروجی بصری چاپ را مشاهده کنید که به شما در انتخاب مناسب کمک می کند. همچنین دارای تصاویری از چند دستگاه چاپ است که شما را راهنمایی می کند که بسته بندی محصول شما در چه دستگاه هایی چاپ می شود. علاوه بر این، چاپ دیجیتال، پرینت سه بعدی، چاپ فویل، منبت، برش، نقطه UV، لیتوگرافی ، فلکسوگرافی جدیدترین و رایج ترین انواع چاپ بسته بندی است.

از سوی دیگر، چاپ برجسته، روی چوب، حکاکی، اچ از قدیمی ترین تکنیک های چاپ هستند که به دلیل داشتن روش های فیزیکی تنها برای چاپ مناسب نیستند. با این حال، اگر بتوان از این چاپ ها با استفاده از لیزر و تکنیک های جدید استفاده کرد، کار فوق العاده ای خواهد داشت. آیا می خواهید در مورد چندین گزینه از روش های چاپ که می توانید برای بسته بندی محصول اتخاذ کنید بدانید؟ این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع چاپ برای بسته بندی ارائه می دهد.

چرا چاپ بسته بندی بسیار مهم است ؟

همانطور که می دانیم، هیچ صنعتی به تنهایی از استفاده از گزینه چاپ با کیفیت بالا برای تبلیغ نام تجاری خود در انبوه برند رقبا عقب نشینی نمی کند. بیایید دلایل بیشتری را ببینیم که چرا یک برند به چاپ بسته بندی با تکنولوژی بالا نیاز دارد . چاپ بسته بندی قریب به اتفاق و فرخنده، مخاطبان هدف شما را درک می کند . جعبه های بسته بندی چاپی منبع برجسته ای برای ارائه اطلاعات در مورد شناخت برند شما در بقیه رقبا هستند . جعبه های بسته بندی چاپی اطلاعاتی در مورد ویژگی های محصول و اقدامات امنیتی ارائه می دهند .

ژانرهای همه کاره روش های چاپ ؟

بنابراین، اجازه دهید برخی از تکنیک های چاپ را با جزئیات ببینیم. همچنین، این بحث در مورد جوهر، پودرهای تکنیک چاپ و مزایا و معایب آنها کمک می کند.

– چاپ لیتوگرافی یا افست

لیتوگرافی یکی از پرکاربردترین روش های چاپ برای تولید انبوه جعبه های بسته بندی محصول است. همچنین یکی از اولین روش‌های پلانوگرافیک برای چاپ بود. این نوع چاپ به چاپ افست نیز معروف است. خوب، در آن زمان، از یک صفحه سنگی یا فلزی مسطح با مواد غیر قابل نفوذ جوهر خاص برای توسعه بخش غیر تصویری طراحی جعبه شما استفاده می شود.

در فرآیند چاپ لیتوگرافی، یک صفحه چاپ ساخته شده از مواد آلومینیومی شامل تصویری از محتوایی بود که می‌خواهید چاپ شود. هنگامی که متخصصان چاپ جوهر را روی صفحه اعمال می کنند، تصویر فقط جوهر را نگه می دارد. علاوه بر این، تصویر مرکب شده متعاقباً از این صفحه آلومینیومی یا فلزی منتقل می شود و سپس سطحی را که برای چاپ نیاز دارند چاپ می کند. از همین فرآیند برای چاپ پلاستیک، مقوا، کاغذ و مواد دیگر استفاده می شود، اما همه آنها باید سطح صافی برای روش های چاپ افست یا لیتوگرافی داشته باشند.

دستگاه چاپ ۴ رنگی ذکر شده دارای برج است و هر کدام یک رنگ است . به طور کلی ، آنها چاپ را از سیاه شروع می کنند و سپس CYAN ، سرخابی و زرد را دنبال می کنند . این دستگاه فوق العاده دارای مکانی برای ورودی است که ورق ها بنا به نیاز به طور خودکار وارد پرس می شوند .

به این اضافه کنید، پشته کاغذها به وضوح در جلوی دستگاه پرس ، در پایین کنسول مطبوعاتی دیده می شود. همچنین، نظارت می کند که از کدام اپراتور مطبوعات برای مدیریت مطبوعات استفاده می کند . نوع تکنیک چاپ بهترین حجم بالای چاپ است .

به دلیل داشتن تنظیمات کامل چاپ، صفحات و جوهرهای افست یا لیتوگرافی گزینه مقرون به صرفه ای برای تعداد کمتر جعبه های بسته بندی نیست . افست و لیتوگرافی، مانند لیتوگرافی، حداقل تفاوت دارند . گاهی از سنگ آهک برای چاپ استفاده می کردیم. از طرفی چاپ افست فقط پلاک ها را برای چاپ جعبه محصولات خود انجام دهید .

رنگ های چاپ ایده های چاپ روند چاپ

– جوهر لیتوگرافی

برای لیتوگرافی، صنایع بسته بندی از جوهری استفاده می کنند که در آب جذب نمی شود و با آنها مخلوط می شود. بنابراین سعی می کنند از جوهرهای چرب برای لیتوگرافی استفاده کنند. برای فرآیند چاپ، محلولی از صمغ عربی و اسید نیتریک روی سطح اعمال می شود. در نواحی غیرچاپی و منطقه تصویری که به چربی واکنش نشان می دهد، آب دریافت می کند. جدای از این، لایه بیرونی چاپ مرطوب نگه داشته می شود و به این دلیل که غلتک با جوهر پایه روغن شارژ شده و روی سطح نورد می شود. پاسخ، تنها بر روی ناحیه مناطق تصویر مربوط به چربی می چسبد .

– نکات مثبت لیتوگرافی

قبل از اینکه این نوع را برای چاپ بسته بندی محصولات فله خود انتخاب کنید، در اینجا برخی از مزایای لیتوگرافی برای شما آورده شده است . بهترین کار چاپ جعبه های محصولات خرده فروشی مانند مواد غذایی، لوازم آرایشی و لوازم الکترونیکی است زیرا چاپ با کیفیت بالا را ارائه می دهد . معمولا سیستم چاپ ۴ رنگ استفاده می شود . میتوان ۴ رنگ را با ۲ رنگ PMS ترکیب کرد که از پوشش‌های ویژه‌ای برای ارزشمند ساختن بسته‌بندی استفاده می‌شود، در حالی که مانند لمس مات و براق است . گرادیان رنگ در گرافیک صاف و همسطح است .

– معایب لیتوگرافی

به جای صاف ، روی هیچ سطح دیگری به درستی کار نکنید – نیاز به سرمایه گذاری ابزار (صفحات چاپ سفارشی) – برای رهبری به زمان بیشتری نیاز دارید – حجم بالا برای قیمت های بهینه مورد نیاز است .

– جعبه محصول خروجی با لیتوگرافی

نکته حرفه ای : اگر می خواهید چاپ ۴ رنگ و چاپ ۳ رنگ با رنگ های PMS داشته باشید ، لیتوگرافی گزینه مناسبی برای گزینه های بسته بندی محصول شما است . بنابراین، برای دریافت لیتوگرافی و چاپ افست با کیفیت بالا برای جعبه های خود به شهر بسته بندی مراجعه کنید .

در این مقاله گریزی به فرایند چاپ لیتوگرافی یا افست زدیم . برای اینکه با انواع دیگر چاپ بسته بندی آشنا شوید همراه همیشگی لیتوس باشید .

۱ دیدگاه

  • […] کاغذ افست یا چاپ نیز نامیده می شود ( حالا که بحث چاپ پیش اومد ، دعوت میکنم وارد دنیای پیش از چاپ و آشنایی با یکی از محصولات آن یعنی کلیشه ژلاتینی بشید و فرق انواع کلیشه سازی ها باه رو تشخیص بدید تا در کل در خدمات چاپی خود همواره انتخاب درست و هوشمندانه را داشته باشید ) . […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02133769131 - 02133770301