صنعت پیش از چاپ و چالش های آن

صنایع پیش از چاپ

صنعت پیش از چاپ

بر این تمرکز کنید که چگونه صنعت پیش از چاپ برای چندین دهه در کانون صنعت چاپ بوده است، با این حال مدت هاست که از تعدادی چالش فنی رنج می برد. صنعت چاپصنعت پیش از چاپ برای دهه‌ها در صنعت چاپ نقشی اساسی داشته است، با این حال مدت‌هاست که از تعدادی مشکلات هزینه و کارایی رنج می‌برد. اما با ظهور اتوماسیون، این حوزه ممکن است به زودی وارد عصر جدیدی شود. آندریا والنتینو با راب مور، مدیر عامل منطقه ای SGK، با وجود چالش های فنی جدید ، در مورد اینکه چگونه فناوری جدید در فرآیند ارزان‌تر و سریع‌تر کردن پیش‌پرس است، صحبت می‌کند.

امروزه، صنعت چاپ و صنعت پیش از چاپ به خوبی مانند نان و کره به هم متصل می شوند. بنابراین، ممکن است تعجب آور باشد که در نظر بگیریم، در حالی که چاپ با گوتنبرگ یا حتی قبل از آن آغاز شد، پیش از چاپ همانطور که می دانیم بسیار جدیدتر است.
تنها با ورود رایانه های اپل، در دهه ۱۹۸۰، واژگان سنتی اتاق های تاریک و میزهای روشن جایگزین شدند . به هر حال، تنها در اوایل ۲۰۰۰ بود که اصطلاح «صنعت پیش از چاپ» سرانجام با فناوری‌های رایانه‌ای جدید مترادف شد .
اگرچه رقم ها مخصوصاً در مورد پیش از چاپ کمیاب است، بازار جهانی چاپ در حال شکوفایی است، با یک مطالعه پیش بینی می شود که صنعت جهانی تا سال ۲۰۲۵ به ۴۶۰ میلیارد دلار خواهد رسید، در حالی که در سال ۲۰۱۹، ۴۰۰ میلیارد دلار بود.
برخلاف بسیاری دیگر از بخش‌های اقتصاد جهان، چاپ و صنعت پیش از چاپ در واقع از همه‌گیری ویروس کرونا به خوبی بیرون آمد . با تعطیلی میلیون‌ها نفر و تعطیلی رستوران‌ها، تقاضای باورنکردنی برای انواع بسته‌بندی وجود داشته است.
با این حال، اگر دائما صنعت بسته بندی قدرتمندتر میشود، پیش پرس ممکن است شروع یک دوره گذار باشد. با افزایش مداوم تقاضا برای نتایج سریع‌تر، اگر از فشارهای خرده‌فروشان آنلاین چیزی نگوییم، تقاضای زیادی برای متخصصان صنعت پیش از چاپ وجود دارد تا عملیات خود را مرتب کنند حتی اگر این به معنای پذیرش فناوری‌های جدید مانند اتوماسیون باشد.
اما این امری ساده نیست . بین نگرانی در مورد دقت و هزینه ارتقا ، تنها شرکت‌هایی که بهترین آمادگی را دارند می‌توانند امیدوار باشند که برای آنچه که در راه است آماده باشند .
با این وجود، با تمام چالش هایی که مستلزم آن است به نظر می رسد که آینده صنعت پیش از چاپ حول محور جدید است .

فضایی برای پیشرفت در صنعت پیش از چاپ

اگر کسی در مورد پیش از چاپ اطلاعاتی داشته باشد، راب مور است . همانطور که مور توضیح می دهد، نقش فعلی او شامل کار کردن با برخی از معروف ترین برندهای اطراف، از غول های بریتانیایی است .
نظر مور باید جدی گرفته شود و آنچه او در مورد پیش از چاپ می گوید به اندازه کافی روشن است . او که آن را «جزئی حیاتی» فرآیند چاپ می‌نامد، توضیح می‌دهد که چگونه به همراه تیمش جایگاهی را بین صاحبان برند خرده‌فروشان و مانند آن و ماشین‌های چاپ اشغال می‌کنند.
مور توضیح می‌دهد : شما محصولاتی دارید که باید به بازار عرضه شوند، و آژانسی دارید که این طرح را ایجاد می‌کند. و سپس چاپگرها باید بسته بندی را چاپ کنند، بنابراین ما در وسط می نشینیم.
و وظیفه ما این است که طرح خلاقانه را در فایل‌های دیجیتالی بسازیم و سپس مجموعه‌ای از صفحات چاپی که منجر به بسته‌بندی می‌شود که به روشی بسیار مؤثر روی دستگاه چاپ می‌شود.
مدیر اجرایی SGK نیز در تاکید بر اهمیت رشته خود به تنهایی نیست. در اقتصادهای در حال توسعه، در واقع، صنعت در حال رونق است. از مدیریت رنگ گرفته تا تصحیح دیجیتال و مشاوره، اشتهای پیش از چاپ در ویتنام و تایلند به زودی از چین پیشی خواهد گرفت.
همچنین، اگر به آن فکر کنید، این خیلی تعجب آور نیست. از اطمینان از صحت اطلاعات تغذیه‌ای روی یک ساندویچ گرفته تا شفاف و ظریف بودن رنگ جعبه آیفون جدید، پیش‌پرس برای چاپ از هانوی تا هونولولو بسیار مهم است.
صنعت چاپ
 
با این حال، علیرغم نقش حیاتی آن، پیش از چاپ هنوز کامل نیست. برای شروع، مسئله ی سرعت وجود دارد. در چند سال گذشته، خودی‌های صنعت شروع به غر زدن درباره سرعت پیش‌روی فرآیند پیش از چاپ کرده‌اند، مور خاطرنشان کرد که «مطمئناً این بزرگترین تقاضایی است که بر ما تحمیل شده است». که خیلی تعجب آور نیست.
با توجه به بخش عمده ای از بازار پیش از چاپ که اساساً دستی است ، اتاق های تاریک ممکن است از بین رفته باشند، اما صنعت چاپ اغلب هنوز به افراد متکی است تا نحوه انجام کار مشتری را در سال قبل تکرار کنند یا یک گردش کار را سازماندهی کنند .
یک مشکل مرتبط با زباله است. از آنجایی که بیشتر موفقیت یک عملیات پیش از چاپ به مهارت و توجه انسان های خطاپذیر بستگی دارد، یک اشتباه به زودی می تواند فاجعه را به همراه داشته باشد.
به عنوان مثال، اگر یک شرکت متخصص طراحی به کمک کامپیوتر اختصاصی نداشته باشد، چه میشود ؟ فردی بی‌تجربه را بیاورید و او در معرض اشتباه طراحی قرار می‌گیرد. در نهایت او را مجبور می‌کند تا تلاش‌های ناموفق را کنار بگذارد، زمان و پول را در طول مسیر هدر دهد.
به همین ترتیب، اتکا به پرسنل انسانی به این معنی است که همیشه این خطر وجود دارد که خطاهای گرافیکی را در طراحی تا زمانی که خیلی دیر نشده باشد، مشاهده نکنید. این قبل از در نظر گرفتن زمان لازم برای انجام کار به هر حال است. طبق کار Esko ، یک شرکت بزرگ در صنعت پیش از چاپ بلژیکی، حتی کارگران بی عیب و نقص نیز حدود ۲۵ دقیقه زمان می برد تا یک پرونده را آماده کنند.

اتوماسیون در تولید پیش از چاپ در صنعت بسته بندی

پلتفرم جدید توسط SGK واقعاً شروع یک عصر جدید است. برخلاف سیستم های قدیمی، گردش کار قبل از چاپ را خودکار می کند و خطر اشتباهات پرهزینه را کاهش می دهد. گزارش دهی نیز ساده شده است و به کارکنان اجازه می دهد آثار هنری و شواهد را با فشار دادن یک دکمه تأیید کنند.
پس جای تعجب نیست که راب مور در مورد این پروژه بسیار مشتاق است، به خصوص هنگامی که قابلیت های گزارش HubX در نظر گرفته شود. گذشته از اینکه مدارک را سریعتر از دفتر به چاپگر می رساند، به او اجازه می دهد "آمار عملکرد" ​​را نیز بررسی کند.
"اطلاعاتی که برای مشاهده فایل تولید وارد شده است چقدر کارآمد بوده است؟" فرآیند تولید در صنعت پیش از چاپ چقدر کارآمد بود؟ فرآیند تأیید و اظهار نظر توسط کسانی که درگیر بودند چقدر کارآمد بود؟»
البته مور خاطرنشان می کند که این به تیزتر شدن روند دفعه بعد کمک می کند و اضافه می کند که در مجموع HubX یکی از هیجان انگیزترین پروژه های رادار او است. همچنین، باید تاکید کرد که SGK در اینجا تنها نیست.
اگر این شرکت مستقر در ایلینویز دارای جذاب‌ترین وب‌سایت است، بسیاری دیگر از شرکت‌های پیش از چاپ نیز در مسیر اتوماسیون حرکت می‌کنند. همچنین در غرب میانه، tFlow Aleyant به طور یکپارچه با مسیرهای برش، خونریزی، خطوط تا و سایر کارهای قبل از چاپ سروکار دارد.
علاوه بر این، در سراسر اقیانوس اطلس در Esko، موتور اتوماسیون آن نوید گردش کار "عالی" را می دهد و بسیاری از ویژگی های مشابه HubX را دارد.
همه اینها در سطح صنعت نیز منعکس می شود. به عنوان مثال، طبق نظرسنجی شرکت های چاپ اروپایی توسط InfoTrend ،  حدود ۴۲ درصد از شرکت هایی که در پنج سال گذشته شاهد افزایش درآمد بوده اند، موفقیت خود را به سرمایه گذاری در نرم افزار اتوماسیون محدود کرده اند.
همانطور که خود مور می گوید، "من واقعا فکر می کنم اتوماسیون یکی از نیروهای محرکه برای صنعت خواهد بود"، زمانی که توضیح می دهد چگونه فرآیندهای دست و پا گیر قبلی مانند دریافت اطلاعات تغذیه ای روی بسته بندی اکنون می توانند به آرامی به پایان برسند.
با این حال، اگر این جهان خودکار براق مزایای هزینه و زمان قابل‌توجهی را برای دستگاه‌های پیش‌پرس در همه جا ارائه می‌کند، دور از انتظار است. مور توضیح می‌دهد که یک مشکل این است که برخی از مشتریان هنوز تمایلی به انجام این کار ندارند.
او می‌گوید: «آن‌ها از اینکه سیستم‌هایشان به اندازه‌ای دقیق است که می‌توانند بدون هیچ دخالت انسانی تضمین کنند که اطلاعات می‌تواند مستقیماً به ماشین چاپ برود، کمی عصبی هستند.
"بیشتر برخی از دخالت های انسانی در فرآیند را در جایی برای تایید تغییرات ایجاد شده نگه داشته اند، علیرغم این واقعیت که ما در مرحله ای هستیم که می توانیم فرآیند را به روشی کاملاً جامع خودکار کنیم."
این منطقی است. هر فناوری جدید با خطراتی همراه است و یک دوره طولانی مدت اغلب اجباری است . چگونه می توان صعود آهسته پیش از چاپ دیجیتال را در طول چندین دهه توضیح داد؟
با این حال، مور متقاعد شده است که شرکت‌هایی که اکنون تغییرات را پذیرفته‌اند، در آینده جای خوبی خواهند داشت. این در مورد شرکت خودش صادق است.
او درباره SGK می‌گوید: «خوشبختیم که ابزارهای فناوری قوی داریم و اکنون یک تیم فناوری اختصاصی جهانی در تجارت خود داریم. "این به طور خاص برای بهبود سرعت و کارایی هزینه در تمام نقاط زنجیره تامین داخلی ما طراحی شده است."

چالش ها در شیفت آنلاین صنعت چاپ

 در حال حاضر، اتوماسیون صنعت چاپ را طوفانی کرده است، و به نظر نمی رسد که تغییر کند. و، اگرچه همه‌گیری در واقع به صنعت چاپ کمک کرده است، مور متعجب است که آیا تغییر به خرده‌فروشی آنلاین ممکن است چالش‌های جدیدی در آینده ایجاد نکند.
همانطور که او توضیح می دهد، اکنون که بسیاری از مصرف کنندگان همه چیز از ماکارونی گرفته تا آیفون را از طریق اینترنت می خرند، عکس هایی که در آمازون مرور می کنند باید دقیقاً مطابق با بسته هایی باشد که چند روز بعد در پست باز می کنند.
همانطور که مور می‌گوید، پیش‌پرس‌کننده‌های زیادی می‌توانند کمک کنند، از درک مواد بسته‌بندی خاص گرفته تا مقایسه نتایج در رایانه‌ها و تلفن‌های مختلف.
سؤالات دیگری نیز در افق وجود دارد. برای مثال، چگونه فایل های پیش از چاپ با چاپگرها تعامل دارند؟ و چگونه، برای این موضوع، دیجیتال صنعت چاپ را تغییر خواهد داد؟ با این حال، بر اساس فرم قبلی، دلیلی وجود ندارد که باور کنیم، در اینجا دوباره، پیش‌پرس می‌تواند بار دیگر بر موانع غلبه کند.
در واقع، با بادهای اقتصادی در بادبان های خود، به نظر می رسد این صنعت ممکن است از چند سال آینده برای تغییر اساسی خود استفاده کند، درست همانطور که پس از ظهور رایانه ها در دهه ۱۹۸۰ انجام داد. درست همانطور که اتاق های تاریک و میزهای روشن به تدریج به زباله دان منتقل شدند، صنعت پیش از چاپ ممکن است مجبور شود به زودی چند کلمه دیگر را از فرهنگ لغت خود خارج کند.
ما در لیتوس همواره در تلاشیم سفارش های مشتریان عزیزمون رو با جدیدترین متدهای روز دنیا و با بهترین کیفیت انجام بدیم . 
با ما همراه باشید . همچنین فراموش نکنید فلات قیر در کنار شماست تا خرید ایزوگام با بهترین کیفیت را تجربه کنید .

 

 

 
  
 
 

 
 
 
 
 

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02133769131 - 02133770301